انواع فیلتر شنی استخر

انواع فیلتر شنی استخر

انواع فیلتر شنی استخر

  • فیلتر شنی استخر کند
  • فیلتر شنی استخر تند  ( Rate )
  • فیلتر شنی استخر نرخ بالا ( High )

فیلتر شنی استخر کند

این فیلتر که از قدیمی ترین فیلتر های شنی می باشد . سطح سیلیس در مجاورت هوای آلوده آزاد بوده و آب از این سطح عبور داده می شود عبور آب بدون فشار و در اثر وزن خود آب می باشد این کار به دلیل فشار کم به آرامی انجام می شود به همین جهت به این فیلتر ها فیلتر شنی استخر کند گفته می شود .

 

فیلتر شنی جکوزی

 

از فیلتر شنی استخر بیشتر در تصفیه آب با حجم بسیار بالا مانند تصفیه آب مصرفی در شهر ها و پساب ها استفاده می شود .

 

قیمت فیلتر شنی جکوزی

فیلتر شنی استخر تند

سیلیس در فیلتر شنی استخر تند درون مخزن بسته ای بوده و آب استخر یا جکوزی تحت فشار پمپ از روی بستر سیلیسی عبور داده می شود سرعت گذر آب از روی بستر شنی این فیلتر ها نسبت به فیلتر شنی استخر کند بیشتر می باشد .

 

فیلتر شنی چیست

در فیلتر شنی استخر تند از 3 یا چهار سایز مختلف سیلیس استفاده می شود . در کف فیلتر شنی استخر از سیلیس سایز 5 تا 8 میلی متر و یا 3 تا 5 میلی متر استفاده می شود . این سایز بستگی به نوع و سایز نازل کف فیلتر دارد . در ردیف بعدی سایز سیلیس یک درجه کاهش پیدا کرده و به عدد 1تا 3 میلی متر می رسد . این لایه جهت جلوگیری از عبور لایه با سایز کم تر می باشد . در ردیف سیلیس بالاتر سایز سیلیس کم تر از 1 میلی مترمی باشد و قطری بین 0.8 تا 0.2 میملی متر دارد . فیلتراسیون آب و جذب ذرات برعهده این ردیف از سیلیس بوده و ردیف های دیگر فقط جهت جلوگیری از خروج این ردیف از سیلیس از فیلتر شنی استفاده می شود . در بعضی از فیلتر شنی ها از یک ردیف سیلیس نمره بالاتر بروی این سیلیس استفاده می شود تا در زمان بکواش سیلیس های 0.8 تا 0.2 که وزن بسیار کمی دارند از فیلتر شنی استخر خارج نشوند .

 

فیتر شنی چیست ؟

فیلتر شنی استخر نرخ بالا  ( Hight Rate )

فیلتر شنی استخر نرخ بالا در حقیقت فیلتر شنی استخر تند می باشد که میزان گذر آب به ازای هر متر مربع آن بیشتر محاسبه می شود . در این فیلتر ها دانه های سیلیس استفاده شده بزرگتر بوده تا اجاز عبور آب با سرعت بالاتر و با افت فشار کم تر را بدهند . این عمل باعث کاهش راندمان و کیفیت آب خروجی از این فیلتر ها می شود . اما در کاربری های غیر حساس و استخر هایی با بار شناگر کم با آسودگی خاطر می توان از فیلتر شنی استخر نرخ بالا استفاده کرد .

 

فیلتر استخر و جکوزی

اشغال فضای کم تر ، حجم آب عبوری بیشتر ، قیمت کم تر از بهترین مزایای فیلتر شنی استخر نرخ بالا می باشد .

فیلتر شنی استخر نرخ بالا اکثرا از جنس فایبر گلاس ساخته می شود . این کار معایب و مزایایی به دنبال دارد . از مهم ترین مزایای آن استهلاک و فرسودگی بسیار کم تر بخصوص در مناطق مرطوب بوده و مهم ترین عیب آن تحمل دما و فشار کم تر نسبت به فیلتر شنی استخر فلزی می باشد .

 

قیمت فیلتر استخر و جکوزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *